Meble z duszą!

Meble IndustrialneCoraz większą popularnością cieszy się, zarówno wśród architektów jak i osób urządzających swoje wymarzone mieszkanie, styl industrialny. Do takich wnętrz najlepiej pasują oczywiście meble industrialne. Czyli jakie – zapytacie. Chętnie odpowiadamy.
 

 

Meble industrialne – charakterystyka

To meble, które charakteryzują się głównie minimalizmem, prostota wykonania i materiałami z których są wykonane, takich jak stare drewno, metal, miedź czy szkło. Meble industrialne mają być dodatkiem do wnętrz – postindustrialnych, chłodnych, surowych. Najważniejsza jest zasada – im surowsze wykonanie tym lepiej. Meble industrialne nie są idealne. Skazy, nierówności, chropowatość dodają im charakteru i tego charakterystycznego industrialnego charakteru. Mają urzekać prostotą, nie przytłaczać formą i kształtem.
 

Gdzie kupić meble industrialne?

Wybór jest ogromny, gdyż nawet duże marki i meblowe sieciówki dostrzegły w takich meblach sprzedażowy potencjał. Jeśli jednak pragniemy mebli jedynych w swoim rodzaju, niepowtarzalnych i idealnie pasujących do nas i naszych wnętrz warto poszukać „artystów” w tym fachu. A takich nie brakuje. To oni właśni robią najpiękniejsze meble industrialne. Często produkowane tylko w jednym egzemplarzu – specjalnie dla nas. Takie meble będą oczywiście droższe od mebli sprzedawanych w sieciówkach, ale dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz industrialny stolik kawowy jest jedynym egzemplarzem na świecie. A styl industrialny to przecież oryginalność i niepowtarzalność.