Oryginalnie wykonane

meble loftowe

 Meble loftowe - charakterystyka


Coraz większa liczba osób urządających mieszkanie wybiera do niego meble loftowe. Surowe, proste, nieco niedoskonałe. To właśnie ich surowość sprawia, że w meblach loftowych zakochują się tłumy. Dobrze wykonane i oryginalne meble loftowe to jednak nie mały wydatek. Ich cena może wahać się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy warto wydać tyle na meble loftowe? Warto jesli szukamy mebli oryginalnych, nietuinkowych i jedynych w swoim rodzaju. Warto jeśli meble mają pasować do naszego charakteru, stylu życia i osobowości. A to wszystko przecież znajduje odzwierciedlenie w naszych wnętrzach. To wnętrza, a wraz z nim meble loftowe, mają oddać naszą duszę. To dzięki oryginalnym meblom i dodatkom nasze wnętrza pokazują to, kim jest ich właściciel. 
  meble loftowe

Do jakich wnętrz pasuję meble loftowe?


Styl loftowy wywodzi się z czasów recesji w Stanach Zjednoczonych, gdzie upadające fabryki i przedsiębiorstwa pozostawiły po sobie mnóstwo przestrzeni industrialnych. Stare fabryki czy hale produkcyjne, które kiedyś zagospodarowywano z konieczności, dziś stały się niejako synonimem wysokiego statusu i ekskuzywności. Meble loftowe dosknale pasują do każdego postindustrialnego wnętrza. Otwarte przestrzenie, wysokie sufity, duże okna - to cechy stylu loftowego. Drewniane konstrukcje mebli foftowych w połączeniu ze stalą, szkłem lub betonem architektonicznym idealnie uzupełnią industrialną przestrzeń.

Czy meble loftowe sprawdzą się jedynie w kamienicach i opuszczonych halach produkcyjnych?


Nie i w tym właśnie tkwi cały urok mebli loftowych. Doskonale sprawdzą się również w przeciętnym mieszkaniu w bloku. Warto jednka pamiętać, że meble loftowe nie lubią towarzystwa wystawnych mebli i dodatków. Za to idealnie wyglądają w prostych wnętrzach o uniwerslanej kolorystyce. Pięknie komponują się również z cegłą i betonem. Meble loftowe, jak i cały loftowy styl, uwielbiają prostotę i minimalizm. Nie należy ich łączyć z wyrazistymi kolorami. Znacznie lepiej prezentują się w neutralnych kolorach jak biel, czerń i odcienie szarości.